Zalety wyposażenia stali nierdzewnej w restauracjach

Kategoria: Blog

wyposażenie ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest coraz częściej stosowana w lokalach gastronomicznych głównie z uwagi na swoje właściwości: jest odporna na wilgoć i wysokie temperatury, nie ulega odkształceniom, cechuje się trwałością i gwarantuje bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Zróżnicowanie mebli i sprzętów ze stali nierdzewnej jest obecnie bardzo duże. W kuchniach restauracyjnych spotykamy okapy nierdzewne, stoły, półki, szafki, zlewy, regały oraz inne akcesoria wykonane ze stali, w tym również garnki, patelnie, miski czy noże. Wybierając wyposażenie kuchenne ze stali, należy jednak zwrócić uwagę na produkty opatrzone międzynarodowymi certyfikatami, potwierdzającymi, że dany sprzęt spełnia europejskie normy (EN 10088) i cechuje się wysoką jakością.

Wyposażenie kuchni ze stali nierdzewnej z całą pewnością spełnia wszelkie wymagania z zakresu prawidłowego funkcjonowania restauracji od strony praktycznej, ale nie można odmówić mu również walorów estetycznych.

Dlaczego warto wybrać wyposażenie ze stali nierdzewnej do kuchni restauracyjnej?

Istnieje szereg różnorodnych zalet wyposażenia kuchennego wykonanego ze stali nierdzewnej. Oto kilka podstawowych przykładów:

  • Stal nierdzewna zapewnia czysty, estetyczny i nowoczesny wygląd meblom i urządzeniom kuchennym, a także pasuje do każdego wnętrza. Będzie atrakcyjnie prezentować się w kuchniach otwartych na klientów.
  • Meble ze stali nierdzewnej są w stanie wytrzymać wysokie temperatury, które nie wpływają na jakość poszczególnych elementów wyposażenia i nie powodują odkształceń.
  • Stal równomiernie rozprowadza ciepło na całej swojej powierzchni, nie kumulując go w jednym miejscu, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania.
  • Stal nierdzewna gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na korozję.
  • Jest ekologiczna, ponieważ w 100% nadaje się do powtórnego przetworzenia i może służyć przez dziesiątki lat.
  • Powierzchnie ze stali nierdzewnej są gładkie, bez jakichkolwiek porów czy spękań, a zatem jest niezwykle łatwa w czyszczeniu.
  • Nie reaguje z kwasami, co podnosi poziom jej wytrzymałości i przeciwdziała korozji.