Dlaczego warto wybrać blaty kuchenne ze stali nierdzewnej?

Kategoria: Blog

kuchenny blat aluminiowy

Blaty kuchenne ze stali nierdzewnej są trwałe i higieniczne. Nadają się do industrialnych wnętrz, świetnie komponują się z nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, stąd też doskonale sprawdzą się w przestrzeni kuchennej. Często występują również w restauracjach czy hotelach, gdzie kwestie higieniczne stawiane są na najwyższym poziomie.

Blaty ze stali nierdzewnej produkowane są z płyt pilśniowych lub wiórowych, które są pokryte trzymilimetrową blachą ze stali nierdzewnej. Dzięki temu blat nie zmienia właściwości pod wpływem użytkowania. Wykazuje bardzo dobrą odporność na wodę i wilgoć, wysokie temperatury, a nawet ewentualne zarysowania czy wgniecenia.

Zalety blatów ze stali nierdzewnej

Główną zaletą blatów ze stali nierdzewnej jest łatwości w utrzymaniu czystości. Zabrudzenia nie wnikają w powierzchnię, łatwo je oczyścić i odkazić. Zabiegi higieniczne można wykonywać nawet silnymi detergentami czy środkami odkamieniającymi.

Jeśli tworzysz w swojej kuchni meble na wymiar, powinieneś zastanowić się nad możliwością zamontowania blatów stalowych zintegrowanych z obudową pionowej ściany kuchennej, która stanowi zabezpieczenie przed wlewaniem się wody za szafkę. Praktycznym rozwiązaniem są również blaty, w których powierzchni wytłoczony jest zlew. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed przedostawaniem się brudu i wody w niedostępne szczeliny.

Blaty kuchni nierdzewne dostępne są w dwóch podstawowych wersjach tekstur — polerowanej i matowej. Polerowane powierzchnie są niezwykle estetyczne, świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Niestety utrzymanie czystości w tym przypadku może być nieco kłopotliwe. Aby polerowany bat ze stali nierdzewnej wyglądał czysto, należy po każdym umyciu dokładnie wytrzeć go do sucha i wypolerować. W innym przypadku na gładkiej, jednolitej powierzchni będą tworzyć się zacieki. Dla osób, które nie będą mogły poświęcić aż tyle czasu na regularne polerowanie, zalecane są raczej blaty ze stali matowej.